Haber

Bakan Dönmez: ‘Önümüzdeki yıl çayımızı yerli gazımızla demleyeceğiz’

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “İnşallah seneye yerli gazımızla çayımızı demleyeceğiz, evlerimizi yerli gazımızla ısıtacağız” dedi.

Açılış töreninde konuştu

Bakan Dönmez, Erzurum’da AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir-Rize İl Yolu Sonu ve Çat Afet Konutları’nın katılımıyla Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi bitişiğindeki yeni miting alanında , üretimi tamamlanmış diğer projelerin toplu işlerinin yanı sıra. açılış töreninde konuştu.

‘3 milyar 736 milyon liralık yatırım yapıldı’

Dönmez, doğalgazla Erzurum’un meşhur soğuğunun artık vatandaşlara zorlukla değil kolaylıkla anılacağını belirtti. Bugün Erzurum’un 20 ilçesinin 19’u prestijiyle doğalgaz kullanıyor. Erzurumlu kardeşlerimizin bu konfordan yararlanması için bugünün fiyatlarıyla şehrimizin doğal gaz dağıtımına 3 milyar 736 milyon lira yatırım yapıldı. İnşallah Uzundereli vatandaşlarımızı en kısa sürede doğalgaza kavuşturacağız. Her şey Erzurum için, her şey Türkiye için.dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgazı yurdun dört bir yanına yaymak için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Dönmez, Mardin’den Urfa’ya, Konya’dan Kastamonu’ya her hafta yeni ilçelere doğalgaz ulaştırdıklarına işaret etti.

Karadeniz gazı

Milletin huzuru ve huzuru, büyük ve güçlü Türkiye için yollarına devam ettiklerini vurgulayan Dönmez, şunları kaydetti:

‘Türkiye’de tek AK Parti iktidar partisidir. İmar, büyütme ve geliştirmenin tek adresidir. Türk Yüzyılını ve bugünü değil, gelecek 100 yılı öngören, vizyon ortaya koyan tek partidir. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, milletimizin öngörüsüyle el ele, omuz omuza, gönül gönüle yürüdüğümüz bu kutlu yürüyüş nice başarıların, nice zaferlerin habercisi olacak inşallah. Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomilerinden biri yapmaya kararlıyız. İşte Karadeniz gazı. Gelecek yıl yerli gazımızla çayımızı demleyeceğiz ve evlerimizi yerli gazımızla ısıtacağız inşallah.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu