Ekonomi

Gaziantep Sanayi Odası İnşaat Sektörü Toplantısı Yapıldı

İnşaat Şube Toplantısı, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) himayesinde gerçekleştirildi.

GSO Yönetim Kurulu Lideri Adnan Ünverdi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destek Yönetimi Müdürlüğü Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy ve inşaat branşında faaliyet gösteren üye firmaların iştirakleriyle gerçekleştirilen toplantıda sektörel sorunlar, çözüm önerileri ve firmaların beklentileri değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Bugün 14 farklı meslek grubunda yapmayı planladığımız 14 sektörel toplantının 5’incisini sizlerin katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Depremin ardından, hepimizin sektörlere göre sorunları var. Bugün bu sorunları dile getirmek ve çözüme yönelik istişarelerde bulunmak için buradayız.” “Biz bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

Depremin yaralarını sarmak ve üretime hız kesmeden devam etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ünverdi; “Bu hafta Ankara’da depremden etkilenen 11 ilin oda başkanları olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımızla bir toplantı yaparak çözülmesini istediğimiz konuları kendilerine aktaracağız” dedi.

“Zor günlerden geçiyoruz” diyen Ünverdi, “Bu sıkıntıların arasında finansmana erişim en önemli konulardan biri haline geldi. Ancak depremin getirdiği zorluklar da ilerlememize engel oluyor. Önem verilmeli.” Devletimizin sağladığı imkanların kullanılmasına.”

Toplantı soru-cevap ve bilgilendirmenin ardından sona erdi. – GAZİANTEP

haberkalecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu